Żeglujemy po Jezioraku już od 30 lat.

To bardzo atrakcyjny akwen dla żeglarzy. Niezwykle urozmaicony zarówno krajobrazowo, jak i ze względu na warunki żeglarskie. Wąskie odcinki z urokliwymi zatoczkami, szerokie rozlewiska otoczone na przemian ścianą lasu, polem ziemi uprawnej czy eleganckimi  posiadłościami . Tak zróżnicowany teren powoduje zmiany kierunku i siły wiatru, zmuszając sternika do stałej pracy żaglami. Płynąc wzdłuż jeziora możemy w krótkim czasie spotkać strefę kompletnej flauty, jak również silnych szkwałów lub stabilnego wiatru o sile 3-4 w skali Beauforta. Bogactwo fauny i flory zapewnia nam nie tylko dodatkowe atrakcje, ale też gwarantuje odpoczynek w bliskości z  naturą. W ostatnich latach przybyło infrastruktury turystycznej, powstały EKO-Mariny, sieć gastronomiczna i handlowa. Powstały pomosty  tzw. „unijne”, w sąsiedztwie których są toalety TOY TOY oraz pojemniki na śmieci. Dla miłośników spokoju, ciszy i bliskości natury jest wiele miejsc do cumowania w małych zatoczkach. Dla preferujących bardziej cywilizowane warunki, są przystanie z pełnym zapleczem sanitarnym, z pomostami przy których można naładować akumulator, uzupełnić wodę pitną, a w pobliżu zrobić zakupy czy zjeść obiad.

Znając walory i możliwości tego akwenu, staramy się przygotować ofertę czarterową na odpowiednio wysokim poziomie. Zmieniają się czasy-zmieniają się wymagania miłośników żeglarstwa. 30 lat temu „obowiązkowym” elementem  wyposażenia jachtowego była saperka, by zgodnie z dobrą praktyką żeglarską, żeglarz nie pozostawiał po sobie „śladów” w lesie… Dziś wersją minimum są TOY TOY-e, a na większości jachtów są toalety chemiczne. W naszej ofercie oddajemy do Państwa dyspozycji  luksusowe jachty. Nowy jacht Maxus 28 zwodowany w czerwcu 2020 roku oraz duży, ponad 10 metrowy jacht Vector 10 zwodowany w 2017 roku. Jachty różnią się od siebie szczegółami wyposażenia (zapraszam do zapoznania się z opisami jachtów), ale oba zapewniają komfort żeglugi na najwyższym poziomie. Oba mają nie tylko toaletę , ale także prysznic  z ciepłą wodą , ogrzewanie, lodówkę, zainstalowane mają radioodbiorniki z odtwarzaczami muzycznymi, a także telewizory. Znam wielu żeglarzy, którzy powiedzą, że to przesada, że nie o to w żeglarstwie chodzi i pewnie mają rację. Ale  ci , którzy żeglują z małymi dziećmi i trafią na deszczowy dzień w czasie rejsu wiedzą, że jest to gwarancja spokojnego wypoczynku. Oferujemy również możliwość przygotowania warunków hotelowych, czyli zaopatrzenia jachtu w kołdry, poduszki i świeżo wypraną pościel (szczegóły w cenniku). Z żeglarskiego punktu widzenia jachty są doskonale wyposażone. Umożliwiają jedno lub dwuosobową obsługę w czasie pływania rodzinnego, poprzez sprowadzenie wszystkich lin do kokpitu, czy elektryczny rozruch silnika. Jedynie cumowanie wymaga pomocy drugiej osoby. Jachty te zapewniają również wygodne pływanie większej załogi, z podziałem prac dla wszystkich członków załogi, dostarczając satysfakcji z aktywnego żeglowania.  Umożliwiamy także korzystanie z naszej oferty klientom, którzy nie mają uprawnień, a chcieli by wypocząć aktywnie poznając walory żeglarstwa (np. przed podjęciem decyzji o zapisaniu się na   kurs żeglarza jachtowego). Można bowiem wyczarterować jacht ze sternikiem (szczegóły w cenniku).Sternik posiada uprawnienia Jachtowego Sternika Morskiego, wieloletni staż oraz uprawnienia instruktora żeglarstwa.

                    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

   Nasz komfort w nazwie to Twój komfortowy wypoczynek na nowym luksusowym jachcie!

W  ofercie posiadamy również jacht Tango Family 780 dla klientów, którzy  cenią sobie jakość, wygodę i bezpieczeństwo przy niższych kosztach. Jacht ten choć trochę starszy jest bardzo dobrze utrzymany, dobrze wyposażony i przed sezonem 2020 przeszedł gruntowną renowację.Jest to idealny wybór dla pasjonatów  tradycyjnego żeglarstwa.